
"Освіта, яка не вчить жити успішно в сучасному світі, не має ніякої цінності. Кожен із нас приходить у життя з природженою здатністю жити щасливо й успішно. А ми повинні збагатити цю здатність знаннями і навичками, які допомогли б нам її реалізувати якомога ефективніше ”
Р.Т.Кіосакі
У своїй роботі намагаюсь слідувати законам виховання В.О. Сухомлинського
-
радості: геть нудьгу, посмішка на обличчях дорослих і дітей;
-
краси: будь красивим сам і бережи красу навколо;
-
доброти: будь чуйним і уважним до людей;
-
працьовитості: працюй сам і поважай працю інших людей;
-
дружби: хочеш мати друга – будь ним;
-
поваги: якщо хочеш, щоб тебе поважали, – поважай інших;
-
ввічливості: кожний твій вчинок відображається на інших людях; не забувай, що поряд з тобою людина;
-
відповідальності: кожний повинен бачити наслідки своїх вчинків і відповідати за них.
Головним завданням вчителів математики є формування в учнів математичної компетентності, як складової життєвої компетентності.
Для того, щоб у процесі навчання відбувалося постійне нарощування компетентності, потрібно забезпечити активну позицію учня в навчанні. Кожна людина буде діяти тоді, коли вона особисто зацікавлена в результаті своїє діяльності. Природа компетентності така, що вона може виявлятися лише в єдності з цінностями людини, тобто в умовах глибокої особистісної зацікавленості в даному виді діяльності. Ще В.О.Сухомлинський писав: «Інтерес підтримується успіхом, до успіху веде інтерес. А без успіху, без радісного переживання перемоги над труднощами немає інтересу, немає розвитку здібностей, немає навчання, немає знання».
Як домогтися того, щоб учні захопились математикою? Як навчити їх розв'язувати задачі? Як переконати в тому, що математика потрібна не лише у вивченні інших предметів а й у щоденному житті? Як зацікавити дітей? Як привернути їх увагу до свого предмету? Такі питання ставлю перед собою, йдучи на урок.
Звичайно, за допомогою того, що їм буде слухати найцікавіше, того, що вони будуть робити із задоволенням. Насамперед це різні дидактичні ігри, інтерактивні форми роботи на уроках. Поєднання різних форм роботи забезпечує задоволення головних вікових потреб дітей у спілкуванні з однолітками та самоутвердженні і тому сприяє підвищенню рівня успішності у навчанні.
Активізація пізнавальної діяльності унів на уроках математики
Яким має бути вчитель математики
Професія вчителя є творчою. Ти на кожному уроці повинен миттєво приймати рішення в залежності від ситуації . Тому повинен мати певну свободу, яка дозволяє тобі реалізовувати навчальний процес так, як вважаєш необхідним. Щоб завоювати любов і повагу учнів,необхідно бути особистістю і мати ділові якості, які виділяють тебе серед інших.
Які ж якості потрібно розвивати вчителю математики, щоб , щоб учні з нетерпінням чекали твого уроку, й самому мати задоволення від спілкування з учнями?
найважливіші з них.
-
Любити і знати свій предмет і вірити в його виняткову цінність.
-
Вміти з захопленням викладати свій предмет
-
Бачити зв’язки свого предмету з сучасною практикою;
-
Систематично слідкувати за розвитком науки.
-
Навчитися постійно аналізувати свій педагогічний досвід і досвід других вчителів і, зокрема, навчитись аналізувати свої особисті вдачі й промахи.
-
Не придушувати ініціативи учнів, а розвивати і направляти її, підкреслюючи ту думку, що ініціатива – двигун прогресу.
-
Доброзичливо відноситись до учнів і вміти налагоджувати контакт з ними.
-
Вимагати від учнів знань, а не заучування без розуміння.
-
Справлятись з задачами, що пропонуються на зовнішньому незалежному оцінюванні, і вміти доступно пояснювати їх учням.
-
Бути знайомим з популярною математичною літературою і математичною періодикою.
-
Вільно володіти комп’ютером і комп’ютерними технологіями.
Життєве кредо:
Бути позитивним - тут і тепер; точним, адже точність - ввічливість королів; толерантним – толерантність, це повага, насамперед до себе; зібраним, бо найдорогоцінніше, що в нас є - це час.
Педагогічне кредо:
Самовдосконалення через пізнання нового.